|
|
De Vlaamse tv-kijker kan tot nog toe niet kiezen om zijn favoriete zender via de satelliet te bekijken, zegt Kurt Pauwels, algemeen directeur van TV-Vlaanderen Digitaal.
"Dat lag vooral aan de hoge kosten, die de voorbije jaren sterk gedaald zijn. Het aantal satellietkijkers blijft wereldwijd sterk groeien. Het gemak, de kwaliteit, het zenderaanbod en de prijs zijn immers aantrekkelijk."
Het nieuwe platform wil Vlaamse zenders als Eén, Canvas, VT4, VTM en Kanaaltwee en internationale zenders aanbieden.
"Er zijn gesprekken aan de gang met alle spelers en met sommigen hebben we al een overeenkomst", zegt Pauwels. TV-Vlaanderen maakt voor de uitzendingen gebruik van Astra, de grootste aanbieder van satellietelevisie in Europa.
Vlaanderen is traditioneel een land van kabeltelevisie, geeft Pauwels toe. Toch hoopt hij over enkele jaren 100.000 Vlaamse abonnees te hebben.